18.10.2023 r. – Udział w VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

| 17 października 2023

#przerwanaczytanie

18 października 2023 r. nasza szkoła weźmie udział po raz drugi w VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Organizator akcji: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Akcja „Przerwa na czytanie” została nagrodzona w konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo Zwyrtała 2023, który organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festiwal. W tym dniu każdy uczeń przynosi ze sobą do szkoły ulubioną książkę do czytania z domu lub może wypożyczyć książkę z biblioteki. Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły /wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji, dyrekcja/. Czytamy wszędzie: na korytarzu, w klasach, sali gimnastycznej, świetlicy, bibliotece, sekretariacie, na boisku szkolnym.

Celem akcji jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Zapraszamy wszystkich do czytania:)

Category: Działalność Biblioteki

Comments are closed.