20.10.2023 r. – Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych

| 25 października 2023

Ślubowanie klas pierwszych to niezwykła uroczystość szkolna, na którą pierwszoklasiści oczekują z wielką niecierpliwością. W piątek 20 października uczniowie klas Ia, Ib i Ic złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Pani Dyrektor Angeliki Mróz, Pana Wicedyrektora Przemysława Bilińskiego, przewodniczącego Rady Dzielnicy XV Pana Marka Hohenauera oraz nauczycieli i  rodziców.  Zanim jednak uczniowie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 126 im. Komisji Edukacji Narodowej, przedstawili z zaangażowaniem program artystyczny.  Po jego zakończeniu, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali uczciwie i rzetelnie pracować, być dobrymi kolegami i być dumnymi ze swojej Ojczyzny.  Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor razem z Panem Wicedyrektorem dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką dotykali ramion swoich podopiecznych. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Category: Imprezy i uroczystości szkolne, Wydarzenia klasowe