| 20 grudnia 2023

20.12.2023 r.  –  Dyskusyjny Klub Książki dla klas szóstych i dyskusja o książce Marcina Szczygielskiego: „Antosia w bezkresie”.  W tym roku na Festiwalu Literatury dla Dzieci, książka ta została laureatem Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej roku.

Marcin Szczygielski opisuje  poprzez dzieje Antosi dramat tysięcy polskich dzieci, które podczas II wojny światowej zostały na rozkaz Stalina pozbawione domu i przymusowo wywiezione do Kazachstanu i na Syberię. Akcja powieści porywa, nawet dorosłego czytelnika i cieszymy się, że ukazała się już druga część przygód Antosi: „Zbójeckie nasienie”.

Category: Działalność Biblioteki