20.12.2023 r. – Klasa 7c – p. A Bartoszek – Warsztaty profilaktyczne „Mądry nastolatek” w ramach realizacji projektu #Ogarniam Życie

| 22 grudnia 2023

Tuż przed przerwą świąteczną 20 grudnia klasa 7c wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Bartoszek – koordynatorem projektu, wzięła udział w warsztatach profilaktycznych „Mądry nastolatek” w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Na początku spotkania w ramach rozgrzewki uczniowie integrowali się podczas wspólnej zabawie „cebula”. Potem przyszedł czas na dyskusję na temat czynników ryzykownych, które mogą towarzyszyć dorastającemu człowiekowi. Uczniowie rozmawiali też o umiejętnościach społecznych umożliwiających przeciwstawienie się presji rówieśniczej, budowania i pogłębiania bliskich relacji w swoim środowisku. W grupach zastanawiali się też w jaki sposób niwelować czynniki ryzyka i przeciwdziałać uzależnieniom.

Warsztaty byle realizowane w ramach projektu #Ogarniam Życie.

Category: Projekty unijne i miejskie, Wydarzenia klasowe