27.09.2023 r. – Klasa 2c – p. A. Jurkiewicz-Raczoń – Wycieczka do Centrum Szkła i Ceramiki

| 27 września 2023

27 września klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Centrum Szkła i Ceramiki na zajęcia edukacyjne pt. „Szkło pod lupą Łukasiewicza”.

Warsztaty opierały się na specjalnie zaaranżowanej wystawie, która obejmowała 14 stanowisk, w tym większość interaktywnych, prezentujących zagadnienia związane ze szkłem: narzędzia szklarskie, szkło w budownictwie, szkło, jako medium, szkło w optyce oraz fizyczne i chemiczne właściwości szkła.

Oryginalnym eksponatom towarzyszyły materiały edukacyjne, zdjęcia i filmy. Interaktywne stanowiska połączyły naukę z zabawą, w przystępny sposób wyjaśniając skomplikowane zjawiska ze świata szkła. Pani przewodnik zaprezentowała zarówno tradycyjne, jak i innowacyjne zastosowanie tego surowca, przyczyniając się w ten sposób do popularyzacji nauki. Uczniowie wzięli również udział w pokazach ręcznego formowania szkła, w trakcie, którego mogli zobaczyć wnętrze szklarskiego pieca i zapoznać się z poszczególnymi etapami tworzenia szklanego wyrobu. Prezentacje i warsztaty pozwoliły im na samodzielne przeprowadzanie doświadczeń (m.in. obsługę prasy szklarskiej, mikroskopu). To była bardzo udana i eksperymentalna wycieczka.

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.