4.12.2023 r. – Klasa 1c – p. K. Wójcik-Styczeń – Spotkanie z Mikołajem w NCK

| 4 grudnia 2023

W mroźny i śnieżny poranek 4 grudnia 2023 roku uczniowie i uczennice klasy 1c wybrali się na spotkanie z Mikołajem, który wręczając prezenty każdej uczennicy i każdemu uczniowi przybił żółwika.

Spotkanie odbyło się w sali amfiteatralnej NCK-u i było poprzedzone udziałem w przedstawieniu teatralnym o znajomo brzmiącym tytule „Cudowna podróż”, z mocno zaktualizowanym słownictwem, tak, aby każdy z obecnych na sali czuł się komfortowo. Nie zabrakło więc „czipsików”, „joysticka”, „landryn”, wszak na widowni były 3 pokolenia.

W „Cudownej podróży” dwie siostry zabierają w tajemniczą podróż swojego brata, który nie wierzy w istnienie Mikołaja. Po drodze spotkało ich wiele przygód, a wspólne z widzami odtańczenie i odśpiewanie piosenki dla Mikołaja miało wpływ na bezkolizyjne, choć na dużej prędkości pojawienie się Mikołaja w saniach na scenie. Dobrze, że żaden renifer przy tym nie ucierpiał.

Po wspólnych zdjęciach w świątecznej scenerii, z prezentami w plecaczkach wróciliśmy spacerem do szkoły ośnieżonymi ulicami i osiedlami Nowej Huty.

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.