Projekt Ciii! w świetlicy szkolnej

| 15 grudnia 2023

Projekt Ciii!, o którym głośno (ale psyt! cicho!) w salach lekcyjnych, zawitał rownież do sal świetlicy szkolnej! A wszystko dzięki pani Aleksandrze Bartoszek, która obdarowała nas dokładnie wyliczoną ilością słuchawek wyciszających 🙂  
Ach, co to była za radość!
Na początku bardzo hałaśliwa, bo niektórzy wypożyczali słuchawki tylko po to, aby sprawdzić… czy nic nie usłyszą… I to było straszne!!! Nauczyciele zatykali uszy, kwiatki więdły z rozpaczy, a nieco przecież zawsze hałaśliwa świetlica (no, nie da się ukryć) zamieniała się w epicentrum światowego hałasu. Nikt już nie pamietał o ubiegłorocznych zajęciach o tym, jak hałas wpływa na nasze nie tylko uszy, ale i całe ciało!!!
Spokojnie! Niebezpieczeństwo porzucenia pracy przez nauczycieli rozedrganych wibracjami okropnie natężonego dźwięku oraz desperackiego zasychania kwiatków – póki co – zostało zażegnane. Nauczycielskie głosy przebrnęły przez ten hałas: przetrwaliśmy! Stąd też zdjęcia bawiących się dzieci, a wśród nich osoby, które w kolejnych dniach testowały otrzymane słuchawki… Pamiętacie? Był moment, kiedy wszyscy chcieliście je mieć! Najchętniej równocześnie!

Tylko wiecie co?
Tak sobie myślę…. Te słuchawki wyciszające, to wspaniały sprzęt, ale przecież tylko sprzęt. Wy jesteście wspanialisi… Może potrafilibyście do siebie mówić, nie krzyczeć? No nie wiem… Podejść bliżej, a nie rozmawiać przez pół sali? Do kolegi powiedzieć spokojnie i życzliwie: hej, nie krzycz, mów ciszej, bardzo Cię proszę. Wtedy, wtedy naprawdę tylko nielicznym potrzebne byłyby te magiczne słuchawki.

Pamiętajcie: sami potrafimy robić magię – trzeba tylko chcieć.

Category: Projekty unijne i miejskie, Świetlica

Comments are closed.