Realizacja projektu Ciii! – Program Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak

| 2 grudnia 2023

Zaczęło się! Samorząd Uczniowski rozpoczął realizację projektu „Ciii!”, którego celem jest obniżenie poziomu hałasu w szkole. Naszym pierwszym działaniem było zmierzenie poziomu hałasu na korytarzach szkolnych podczas przerw śródlekcyjnych – wyniósł on aż 92 dB! Uczniowie przygotowali więc i rozwiesili w szkole tematyczne  plakaty informacyjne.

Zakupiliśmy też słuchawki wygłuszające dla uczniów szczególnie wyczulonych na dźwięki. Zostały one przekazane do świetlicy szkolnej i już służą dzieciom.

Dodatkowo starsi członkowie Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili pierwsze lekcje w młodszych klasach, podczas których uczniowie wspólnie dyskutowali na temat szkodliwości hałasu i jego negatywnego wpływu na zdrowie.

Szkoła uczestniczy w Programie Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), finansowanym z środków Gminy Miejskiej Kraków, którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

Projekt ” Ciii!” jest finansowany z środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

Category: Projekty unijne i miejskie, Wiadomości Samorządu Uczniowskiego