21.03.2024 r. – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa 

| 23 marca 2024

21 marca w naszej szkole zawitała wyjątkowa fala kolorów! Dlaczego? Bo nadeszła chwila, na którą czekaliśmy – Dzień Kolorowej Skarpetki.
21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Ale nie tylko! Z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa oraz pod patronatem ONZ dzień ten ustanowiono Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. 

Aby okazać naszą akceptację i zrozumienie nasza szkoła przyłączyła się do popularnej akcji, zakładając w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary. 

Z dumą zakładając kolorowe skarpetki (nawet te nie do pary), wyraziliśmy naszą otwartość na różnorodność ludzi i ich indywidualne cechy. Ten dzień to nie tylko zabawa modowa, ale także okazja do budowania świadomości, wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób, niezależnie od ich różnych rodzajów niepełnosprawności.

Wspólnie podkreśliliśmy, że akceptacja oraz szacunek dla inności są fundamentem naszej społeczności szkolnej. Łącząc się w tej wyjątkowej inicjatywie, wyraziliśmy nasze zrozumienie i wsparcie dla wszystkich, którzy mogą czuć się wykluczeni lub nierozumiani.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! To właśnie takie akcje pokazują, że razem możemy stworzyć szkołę, w której każdy jest akceptowany i doceniany.

Celem naszych działań było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

Razem jesteśmy silniejsi, razem jesteśmy kolorowi!

Category: Imprezy i uroczystości szkolne, Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Comments are closed.