27.03.2024 r. – Klasa 2c – p. A. Jurkiewicz-Raczń – Wizyta Wielkanocnego Zajączka

| 30 marca 2024

27 marca, w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną odwiedził klasę 2c niesamowity gość – Wielkanocny Zajączek.

Zostawił dla uczniów tajemniczą kopertę a w niej Listę „Wyzwań” do wykonania. Oczywiście cała klasa chętnie i z zapałem podjęła ten Challenge .

Poranek a więc został rozpoczęty od wspólnego śniadania wielkanocnego, podczas którego każdy mógł „stuknąć się” jajkiem i złożyć sobie życzenia oraz podzielić się radosnym nastrojem z kolegami i koleżankami.
Po pierwszych kęsach pysznych potraw, wszyscy zaczęli rozwiązywać Zajączkowe zadania matematyczne, przypominać sobie tradycje wielkanocne i bawić się w quiz wiedzy świątecznej. Jednak największą frajdą okazało się poszukiwanie sposobów na farbowanie pisanek pianką do golenia oraz rozwiązywanie różnorodnych łamigłówek i wykreślanek.

Następnie przyszedł czas na aktywność fizyczną. W ramach „wielkanocnej ruletki” wszyscy wykonali energicznie różnorodne ćwiczenia, dbając o zdrowie i dobre samopoczucie.

Niespodziewanie do klasy przybyły wyjątkowe osoby – nasza Dyrekcja pojawiła się, aby złożyć klasie świąteczne życzenia. Dzięki temu nasze wielkanocne spotkanie stało się jeszcze bardziej wyjątkowe.
Po zakończeniu śniadania przyszedł czas na warsztaty wielkanocne, podczas których dzieci tworzyły własne piękne dekoracje świąteczne. Krok po kroku wykonywali zadania związane z ozdabianiem świątecznej makramy.

Ostatnim zadaniem było zaśpiewanie wiosennej piosenki pani Ani, naszej Pani Woźnej, u której Zajączek ukrył niespodziankę – Kosz czekoladowych jajeczek. I tym razem udało się sprostać wyzwaniu a słodka nagroda była warta wysiłku poświęconemu na jego zdobycie.

Ten dzień był okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu, ale także wyjątkowym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci jako jedno z najpiękniejszych przedświątecznych wspomnień.

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.