8.04.2024 r. – Spotkanie uczniów z panem Krzysztofem Petkiem, dziennikarzem, autorem książek

| 9 kwietnia 2024

8.04.2024 r., już po raz kolejny,  mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole,  pana Krzysztofa Petka, podróżnika, dziennikarza, organizatora wypraw i szkół przetrwania, autora książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tym razem Pan Krzysztof prezentował  trzecią książką z serii Mali detektywi  „Tajemnica płaczącej studni”.  Uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach literackich: „Jak napisać superopowiadanie”, podczas których autor pokazał  fotografie z autentycznego miejsca, gdzie toczy się akcja książki.  Tym razem rodzeństwo  głównych bohaterów, Zuzia i Bartek z rodzicami i swoimi zwierzakami, odwiedzili w Beskidach przeznaczony do renowacji dwór Emila Zegadłowicza, tłumacza i pisarza. Tam, jak zwykle, pojawia się duch!  Jak zakończy się akcja książki? Tego dowiecie się sięgając po nią. Uczniowie klas IV-V obejrzeli krótką  prezentację multimedialną. Pan Krzysztof  w ciekawy sposób opowiadał o swoich podróżach i przygodach, spotkaniach z niezwykłymi kulturami, pokazywał zdjęcia z puszczy amazońskiej przytaczając liczne anegdotki i ciekawostki. Nie obyło się również bez promocji książek „Zaklęcie dla Golema. Praga” oraz „Spokojne wakacje”. Publiczność entuzjastycznie reagowała na opowieści autora, o czym świadczyły salwy śmiechu. Po spotkaniu zainteresowani mieli możliwość zakupić książkę i otrzymać autograf autora. Nie obyło się też  bez sesji zdjęciowej.

Category: Działalność Biblioteki