10-11-2015 r. – Niepodległościowe Biegi na Orientację

| 16 listopada 2015

Niepodległościowe Biegi na Orientację

W dniu 10 listopada 2015 roku uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości uroczystą akademią oraz orientacją na niepodległość, czyli Niepodległościowymi Biegami na Orientację.

Uczestnikami biegów byli uczniowie IV, V, i VI klas.

Biegi na orientację nie były dotychczas znaną uczniom dyscypliną sportu, uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w takich zawodach.

Na czym polega bieg na orientację? To bardzo proste – dostajesz mapę z zaznaczonymi punktami i masz wykazać, że wszystkie z nich znalazłeś, oczywiście w jak najkrótszym czasie. Liczy się więc zdolność logicznego i szybkiego myślenia, analiza sytuacji i orientacja w terenie. A do tego oczywiście świetna kondycja. Tym wszystkim musieli wykazać się wszyscy zawodnicy startujący w zawodach, a było ich prawie trzydziestu.

Tuż po godzinie 14, po oficjalnym rozpoczęciu zawodów na terenie szkoły rozproszyły się dzieciaki biegające z mapą w ręce od punktu do punktu. A te zlokalizowane były w przeróżnych miejscach (przy placu zabaw, za drzewem, za choinką, przy różach, na wzniesieniu, w dolince itp.) Trzeba się więc było sporo natrudzić, by wszystkie odnaleźć i skasować na karcie startowej w odpowiedniej rubryce i kolejności. Jednak, jak można było zauważyć na twarzach wszystkich uczestników, zadanie to nie było zbyt trudne, lecz także bardzo atrakcyjne i interesujące. U wszystkich, którzy ukończyli bieg (100%), można było dostrzec ogromny uśmiech. Pokonali oni bowiem własne słabości i sprawdzili się na tle innych. A po biegu, w oczekiwaniu na oficjalne wyniki, wszyscy gromko i uroczyście odśpiewali znane pieśni patriotyczne.

Najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii otrzymali dyplomy oraz nagrody. Na podium stanęli reprezentanci klas. Warto podkreślić, że każdy uczestnik biegu przeżył fajną przygodę i otrzymał gratulacje i upominek. Nikt nie opuszczał więc zawodów z pustymi rękami. Bardzo ważna była rywalizacja w duchu fair play.

Sport odgrywa w wychowaniu dzieci i młodzieży wielką rolę, a wydarzenia takie jak to, z pewnością mogą pokazać dzieciom, że nie trzeba dążyć do celu „po trupach”, lecz w zdrowej rywalizacji walczyć o swoje pragnienia i marzenia. Wszystko wskazuje więc na to, że z biegami na orientację jeszcze się spotkamy. I już nie możemy się doczekać.

Zdjęcia z Niepodległościowych Biegów na Orientację:

Sprawozdanie sporządzone przez:

Radę Rodziców przy SP 126

DSC00308 DSC00310 DSC00312  IMG_3731 IMG_3732 IMG_3733 IMG_3735 IMG_3738

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC00313DSC00314DSC00318DSC00319DSC00323DSC00324

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Category: Galerie

Comments are closed.