18-11-2015 r. – Kiermasz Szkolny na rzecz Fundacji Polsat

| 6 grudnia 2015

18 listopada 2015 roku w czasie zebrań z rodzicami został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Kiermasz Szkolny na rzecz Fundacji Polsat.

Fundacja Polsat jest ogólnopolską organizacją z siedzibą w Warszawie, która ma na celu udzielanie pomocy osobom niepełnosprawnym, chorym dzieciom i ich rodzicom. Jest to pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Pozyskiwane środki przeznaczone są głównie na specjalistyczne leczenie, środki farmaceutyczne, skomplikowane zabiegi operacyjne i inne formy pomocy najmłodszym pacjentom.

Na kiermasz przygotowane zostały rozmaite prace. Uczniowie klas piątych zrobili domki z zapałek, dzieci uczęszczające do świetlicy wykonały ozdobne słoiki techniką decoupage oraz uszyły ptaszki ozdobne z filcu.

Sprzedano większość przygotowanych prac, uzyskując kwotę 700 zł.

Opiekunami akcji byli nauczyciele: pan Piotr Banasiak, panie: Lidia Zygmunt, Sneżana Rutkowska i Ewa Bilut.

Przygotowała Ewa Bilut

Category: Wiadomości Samorządu Uczniowskiego, Wolontariat