10-06-2016 r. – spotkanie autorskie członków Dyskusyjnego Klubu Książki z Andrzejem Maleszką

| 29 lipca 2016

Festiwal_06.201610 czerwca 2016 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz miłośnicy twórczości Andrzeja Maleszki wzięli udział w spotkaniu autorskim. Spotkanie zorganizowano  w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci, odbyło się w Ośrodku Kultury Sfinks. Andrzej Maleszka, to wybitny scenarzysta, reżyser filmowy, autor cyklu książek z serii „Magiczne Drzewo”. Laureat nagrody IBBY za najlepszą powieść roku dla dzieci. Twórczość Andrzeja Maleszki łączy motywy fantastyczne i realistyczne. Akcja utworów rozgrywa się wśród współczesnych realiów, w które wkraczają niesamowite, magiczne zdarzenia.

Dzieci obejrzały fragm. filmu: „Magiczne drzewo”. Autor opowiadał o swojej pracy,  twórczości literackiej i filmowej, zaaranżował mini warsztaty sceniczne z udziałem ochotników z widowni. Uczennice z naszej szkoły również miały przyjemność wziąć w nich udział, były to Gabriela Kopacz, Małgorzata Hojda i Karolina Kowacka. Pisarz promował również swoją najnowszą książkę „Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie”. Po zakończeniu spotkania autor podpisywał przyniesione przez dzieci książki oraz plakaty promocyjne. Czekaliśmy długo w kolejce na upragniony autograf, ale warto było.

Andrzej_Maleszka indeks

Category: Działalność Biblioteki