Nasze akcje charytatywne w II semestrze roku szkolnego 2015/2016

| 29 lipca 2016

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas starszych naszej szkoły prowadzili zbiórkę żywności w sklepie Simply. Zebrane artykuły spożywcze zostały przekazane ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Opiekunem akcji był ksiądz Piotr Cempel.

ZBIÓRKA MAKULATURY

Od 9 – 13 maja 2016 roku prowadzona była w naszej szkole zbiórka makulatury na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym zajmującej się dogoterapią.

Zebrano około 1340kg makulatury.

W zbiórce makulatury wyróżniły się klasy:

I miejsce: kl. V a – 485 kg

II miejsce:  kl. VI c – 157 kg

III miejsce:  kl. I a – 146 kg

IV miejsce:  kl. V b – 129 kg

V  miejsce:  kl. II a – 115 kg

Indywidualnie wyróżnili się uczniowie, którzy dostarczyli powyżej 50 kg makulatury: Jakub Olechowski, Krzysztof Jagoda, Jerzy Pochopień, Olga Małkowska, Jakub Głód, Ewa i Adam Jabłońscy, Oliwia Napora, Igor Kuciński i Szymon Pytka.

Opiekunami akcji były panie: Ewa Bilut, Teresa Kucala, Halina Celewska, Urszula Weliszek i Iwona Biel. Organizatorzy zbiórki makulatury dziękują wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

Pieniądze ze zbiórki w kwocie 278 zł  zostały przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Ami w Zduńskiej Woli.

ZBIÓRKA ZAKRĘTEK

Przez cały rok szkolny 2015/2016 uczniowie zbierali plastikowe zakrętki od butelek na potrzeby rehabilitacji Basi Hebdy. Opiekunami akcji był ksiądz Piotr Cempel i siostra Kazimiera Perz. W czerwcu  zbiórka została zakończona. Otrzymaliśmy podziękowanie od rodziców dziewczynki.

skanowanie0001(1)

Category: Wolontariat

Comments are closed.