16-09-2016 r. – udział pocztu sztandarowego w obchodach 77 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka.

| 29 września 2016

„Jeśli wy mówić przestaniecie kamienie wołać będą”

16 września 2016 roku poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką pani Lucyny Bukalskiej i pana Tomasza Makuły wziął udział w obchodach 77 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i Dnia Sybiraka.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Mariackiej, następnie  razem z Kompanią Honorową Wojska Polskiego przeszliśmy ulicą Grodzką pod Krzyż Pamięci Narodowej i Tablicę  Zesłańców Sybiru. Tutaj największe wrażenie na naszej delegacji zrobił Apel Pamięci. Wzruszeń dostarczyły słowa żyjących jeszcze świadków tamtych tragicznych dni.

Uroczystości spotkały się z dużym zainteresowaniem i życzliwością zagranicznych turystów, których nigdy nie brakuje na Rynku. Tu przydała się nasza znajomość języka angielskiego. Tłumaczyliśmy, dlaczego w ten jesienny i słoneczny dzień modlimy się, w cieniu sztandarów idziemy w skupieniu. Chcieliśmy pokazać, że doceniamy życie w wolnym kraju i nie zapominamy o tych, którzy byli „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”.

Cześć ich pamięci!”

Lucyna Bukalska

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

Category: Imprezy i uroczystości szkolne

Comments are closed.