20-11-2016 r. – Koncert Patriotyczny dla środowiska lokalnego „Z pieśnią przez wieki” w Kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego

| 8 grudnia 2016

W niedzielę 20 listopada 2016 r. o godzinie 18.00 w Kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach odbył się Koncert Patriotyczny dla środowiska lokalnego „Z pieśnią przez wieki” w wykonaniu Chóru Żeńskiego Absolwentów CM TRIADA II, Chóru Dziecięcego TRIADA Szkoły Podstawowej nr 126, Chóru Dziecięcego Szkoły Podstawowej nr 85 pod opieką artystyczną Pana Piotra Banasiaka.

Koncert prowadzili uczniowie klasy VI a – Ewa Jabłońska, Adam Jabłoński, Oliwia Pisarczyk i Henryk Kosała, którzy również recytowali wiersze. Podczas koncertu swoje interpretacje wierszy i fragmentów prozy zaprezentowali nauczyciele szkoły: Pani Iwona Boczniewicz, Pani Halina Celewska, Pan Tomasz Makuła.

W Chórze Żeńskim CM TRIADA II wystąpiła Pani Sylwia Rąpalska, w występie solowym zaprezentował się Pan Piotr Banasiak, a w chórze Dziecięcym TRIADA uczennice Anna Dycha, Ewelina Twardosz, Małgorzata Hojda, Patrycja Pasternak, Zuzanna Madoń, Joanna Kapanowska, Wiktoria Piszczkiewicz, Łucja Twardosz .

Chórom i solistom akompaniowali Pan Piotr Banasiak i Pan Tomasz Makuła.

Prezentację multimedialną przygotował Pan Piotr Banansiak. Nauczycieli szkoły wspomagała Pani Lucyna Bukalska i absolwenci szkoły.

Pomysłodawcami i organizatorami Koncertu Patriotycznego Z pieśnią przez wieki są Pani Iwona Boczniewicz i Pan Piotr Banasiak.

Koncert bardzo podobał się publiczności, którzy na stojąco nagrodzili występujących oklaskami.

Bardzo dziękuję organizatorom, występującym uczniom i nauczycielom za wspaniały koncert. Gratuluję pomysłu i realizacji projektu.

Sonia Czajkowska-Stach

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/6NFgr4DtWyXbrYDj6