04-04-2017 r. – Spotkanie autorskie z panią Joanną Olech

| 9 kwietnia 2017

W ramach „Festiwalu Magia czytania z Fundacją PZU” w Bibliotece Kraków odbywa się cykl wydarzeń kulturalnych i literackich, w których uczestniczyli również uczniowie z naszej szkoły.

4 kwietnia w Bibliotece Kraków, Filia 56, os. Zgody 7 odbyło się spotkanie autorskie z lubianą przez dzieci Joanną Olech, autorką m.in. „Dynastii Miziołków”, „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Trudne słówka”, „Gdzie diabeł mówi do usług”, „Poppintrokowie”. Za teksty książek i ilustracje pisarka zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY. W czasie spotkania Pani Olech opowiedziała dzieciom o tym, w jaki sposób została pisarką, jak powstała jej pierwsza książka pt. „Dynastia Miziołków”, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie inne książki.

Atrakcją spotkania były zabawy, zagadki i konkursy z wiedzy o twórczości Joanny Olech nagradzane słodyczami. Dzieci mogły też sprawdzić swoją kreatywność, na poczekaniu wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach, a w międzyczasie Pani Joanna tworzyła ilustracje dając w ten sposób popis swoich zdolności plastycznych. Pani Olech w prosty sposób wytłumaczyła nam co znaczą trudne słowa „kolokwialny” oraz „patriotyzm”. Po spotkaniu każdy uczeń mógł otrzymać autograf, zamienić choć słówko z pisarką i otrzymać pamiątkową pieczątkę z Miziołkiem lub ze smokiem Pomponem. Spontaniczność Joanny Olech, jej doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie niezwykle ciekawe. W spotkaniu autorskim udział wzięli uczniowie klasy 5b,3a, 3b.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki

Comments are closed.