24/25-03-2017 – Klasa 3a – p. H. Celewska – Wycieczka do Kopalni Soli Bochnia

| 2 kwietnia 2017

Zwiedzanie kopalni, podziemne boisko sportowe, 140 metrowa zjeżdżalnia, mini plac zabaw, dyskoteka oraz nocleg 250 metrów pod ziemią w Komorze Ważyn – to atrakcje, które czekały na uczniów z klasy 2b i 3a w nocy z 24/25 marca 2017 r. Nasz pobyt w kopalni rozpoczął się od zjazdu szybem Campi. Jazda windą pokonującą ponad 200 m trwa zaledwie 2 minuty. Po zakwaterowaniu rozpoczęło się nasze zwiedzanie podziemi kopalni i poznanie jej historii. Podczas zwiedzania trasy turystycznej podziemną kolejką, o której górnicy mówią – jedyne w Polsce ukończone metro – mogliśmy poznać historię najstarszej na ziemiach polskich kopalni soli. Kopalnia Soli Bochnia to również najstarsze w Europie przedsiębiorstwo solne, działające nieprzerwanie od 1284 r. Po wycieczce, nieco zmęczeni, ale wciąż ciekawi czekających nas jeszcze atrakcji, zjedliśmy kolację. Potem uczniowie z klasy 3a rozegrali mecz ze swoimi tatusiami. Oczywiście górą byli uczniowie! Następnie DJ zaprosił nas na trwającą do północy dyskotekę. Kiedy zegar wybił północ udaliśmy  się wszyscy na spoczynek.
Noc w kopalni soli to nie tylko niezwykła przygoda, ale i metoda leczenia wielu schorzeń.  Zatem pobyt nocny połączył świetną zabawę z inhalacjami, korzystnie wpływającymi na nasze organizmy.

Halina Celewska

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/4ZYEaTymPmhgS6vQA