30-05-2017 r. – Pielgrzymka uczniów klas III do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej

| 9 czerwca 2017

30 maja 2017 roku uczniowie z klas trzecich wraz z siostrą Kazimierą, swoimi wychowawczyniami i rodzicami, udali się do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej, by podczas mszy św. podziękować za otrzymany dar przyjęcia komunii świętej. Następnie mogliśmy zobaczyć kaplicę, obraz w ołtarzu głównym oraz pod ołtarzem  sarkofag z relikwiami św. Rafała Kalinowskiego. Poznaliśmy również historię życia tego świętego. Zwiedziliśmy też Muzeum Karmelitańskie, odwiedziliśmy sklepik z pamiątkami, zjedli obiad i mogliśmy skorzystać z boiska do gry w piłkę, jakie skrywa sanktuarium za swoimi murami. Pogoda nam dopisywała, humory też.

Halina Celewska

Category: Imprezy i uroczystości szkolne, Wydarzenia klasowe