09-06-2017 r. – Klasa 2a – p. I. Grabowska – Dzień pustej klasy

| 13 czerwca 2017

W drugą sobotę czerwca obchodzimy Dzień Pustej klasy. Jest to okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a przy dobrej pogodzie do wspaniałej zabawy. Uczniowie klasy 2 a skorzystali z tej okazji i zabierając ze sobą koce, zdrowe kanapki i owoce wyruszyli na zajęcia w terenie.

Zaczęliśmy od wspólnego zadania „Podaj dalej”. Wykonanie nie było proste bo uczestnicy zabawy musieli za pomocą słomek do picia podawać sobie bez użycia rąk gumkę do włosów. Było wiele śmiechu, a delikatny wiaterek wcale nie pomagał! Następnie, wykorzystując materiał przyrodniczy uczniowie poznawali fakturę i strukturę liści – pomocna w tym była technika frotarzu, którą chętnie wykorzystali do tego zadania.

Ostatnie zadanie to zrobienie latawca. Jak się okazało wystarczy tylko kartka i kawałek sznurka – proste, a ile frajdy!

Chwile wolnego czasu wykorzystaliśmy na grę w koszykówkę, dwa ognie oraz rysowanie kredą.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia!

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/pzGMt9m4TmaJKQgU6

Category: Wydarzenia klasowe