Program KLASA z ECDL w roku szkolnym 2017/2018

| 17 września 2017

Program KLASA z ECDL został przygotowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Program KLASA z ECDL usprawnia i uatrakcyjnia naukę informatyki w szkole. Pozwala przygotować uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowych.

 

Certyfikat umiejętności komputerowych nie przypadkiem został nazwany „European Computer Driving Licence” (w tłumaczeniu: „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”), choć w Polsce używamy nazwy „Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych”. W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL można bowiem śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego obywatela i wykwalifikowanego pracownika ma dziś prawo jazdy, czyli licencja na prowadzenie samochodu – można bez niego żyć, ale ze wszech miar lepiej je mieć.

Nasza szkoła uzyskała Certyfikat Laboratorium Edukacyjnego ECDL i w roku szkolnym 2017/2018 w szkole rozpoczęły się zajęcia dla uczniów klas VII.

Category: Projekty unijne i miejskie

Comments are closed.