09-11-2018 r. – Klasa 3a – p. B. Czeladzka – zajęcia w 3a z okazji Święta Niepodległości

| 25 listopada 2018

Dzień 9 listopada 2018 roku w naszej szkole był dniem podsumowującym obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyliśmy we wspólnym odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu „Mazurek Dąbrowskiego” wraz ze starszymi uczniami naszej szkoły i uczniami szkół w całej Polsce. Wcześniej, już od początku roku szkolnego przypominaliśmy sobie dzieje państwa polskiego. Oglądaliśmy filmy i prezentacje multimedialne ukazujące początki Polski od pierwszych Piastów przez panowanie Jagiellonów, rozbiory i odzyskanie niepodległości. Uczestniczyliśmy też w lekcji muzealnej w Katedrze Wawelskiej.  Odwiedziliśmy mauzoleum I Marszałka Odrodzonej Rzeczpospolitej, Naczelnika Państwa Polskiego – Józefa Piłsudskiego. Widzieliśmy tez grobowce polskich bohaterów narodowych: księcia Józefa Poniatowskiego i Tadeusza Kościuszki. Uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym „Historia Orła Białego”. Wykonaliśmy wystawę „Dla Niepodległej…” oraz korzystając z naszych śpiewników śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Zatem możemy powiedzieć, że znamy znaczenie słów „patriotyzm” i „niepodległość”.

wych. Beata Czeladzka

Category: Wydarzenia klasowe