11-11-2018 r. – Koncert patriotyczny „Z pieśnią przez wieki” w kościele w Mistrzejowicach

| 25 listopada 2018

Koncert patriotyczny „Z pieśnią przez wieki”
Dnia 11 listopada 2018 roku w kościele w Mistrzejowicach z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę został zorganizowany koncert patriotyczny „Z pieśnią przez wieki”, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice, absolwenci i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 126 im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W roli głównej wystąpił chór żeński „Traida II” pod kierunkiem pana Piotra Banasiaka. W koncercie zabrzmiały słowa najwybitniejszych polskich poetów oraz najpiękniejsze pieśni patriotyczne – od „Bogurodzicy” po „Mury”. Utwory ilustrowały historię Polski i jej najważniejsze momenty.
Koncert, przygotowany przez pana Piotra Banasiaka i panią Iwonę Boczniewicz, zgromadził liczną widownię, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.

Relacja filmowa z koncertu: https://photos.app.goo.gl/jxSVnguvHX4qcSM66

Category: Co gdzie kiedy?, Imprezy i uroczystości szkolne