14-03-2019 r. – Klasa 1 a – p. T. Kucala – Wyjście do Teatru Słowackiego

| 19 marca 2019

W dniu 14 marca uczniowie klasy 1 a uczestniczyli w Teatrze Słowackiego w warsztatach „Kwestia czasu”. W czasie tego spotkania każdy uczestnik poznał życie teatru poza kurtyną (teatralne pracownie, scenę, zaplecze). Przyjrzał się ostatniej fazie przygotowań do prezentacji spektaklu przed publicznością. Tu spokój pracowni zastępuje już gorączka przygotowań przed spektaklem, podczas których trzeba zgrać w czasie szereg elementów, wiedzieć jak pracować w zespole, jak się nawzajem wspierać i pomagać. Garderobiane, charakteryzatorki, inspicjenci, rekwizytorzy są akuszerami spektaklu, i – choć niewidoczni dla publiczności – są absolutnie niezastąpieni w złożonym organizmie teatru. Była też sposobność, by nie tylko podziwiać wzrokiem piękne stroje i rekwizyty, ale można było je również ubierać. Była to magiczna chwila dla każdego dzieciaka. Tego spotkania w teatrze nie da się zapomnieć!

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/VTNvrYqg91XNLytf7

Category: Wydarzenia klasowe