10.01.2023 r. – Eliminacje do etapu rejonowego VI Ogólnopolskiego Konkursu  Wielka Liga Czytelników „Przygoda w krainie książek”.

| 13 stycznia 2023

10.01. 2023 r. uczniowie z naszej szkoły, którzy zaliczyli 5 sprawności (przeczytali minimum 5 książek i rozwiązali 5 testów), napisali test kwalifikacyjny do kolejnego etapu Wielkiej Ligi Czytelników.

Na poziomie klas 1-3 test ze znajomości książki Waldemara Cichonia: „Cukierku, ty łobuzie!” pisali: Klara Brzoskwinia, Maja Lucewicz, Franciszek Olszański, Ania Woś, Martyna Wróbel, Filip Zegarmistrz, Klara Rynkar,  Iga Walczuk, Franciszek Orłowski, Elżbieta Smętek.

Szkołę w etapie powiatowym będą reprezentować: Elżbieta Smętek, Filip Zegarmistrz i Maja Lucewicz.

Na poziomie klas 4-6 test ze znajomości książki Magdaleny Zarębskiej: „Kaktus na parapecie” pisali: Laura Brzoskwinia, Hania Majka, Lidka Mokijewska, Małgorzata Mokijewska, Wojciech Lucewicz, Sebastian Siwiec, Martyna Woś, Maria Wróbel.

Szkołę na etapie powiatowym reprezentować będą uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów
w teście kwalifikacyjnym, czyli: Wojciech Lucewicz, Martyna Woś, Maria Wróbel.

Etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników odbędzie się 28 lutego 2023 r.

Lektury do etapu powiatowego:

Klasy 1-3 /  Emilia Becker: „Marcel i czas”. Wydawnictwo Kocur Bury, Łódź 2020.

Klasy 4-6 / Paweł Beręsewicz: „Skandal w stolicy nudy”. Wyd. 2. Wydawnictwo Literatura, Łódź 2021.

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności uczniom, którzy pisali test kwalifikacyjny! Wiem, że nie było łatwo. Wykazaliście się wielką wiedzą i pamięcią do szczegółów😊

Życzymy dalszych sukcesów w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników!

#OgarniamŻycie

Category: Działalność Biblioteki, Konkursy humanistyczne