14.11.2023 r. – Spotkanie z autorem książek dla dzieci Waldemarem Cichoniem

| 15 listopada 2023

We wtorek, 14 listopada 2023 r., mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w naszej szkole Pana Waldemara Cichonia, autora uwielbianego przez dzieci cyklu o przygodach kota Cukierka.  Pierwsza z serii książka pt. „Cukierku, ty łobuzie” w 2017 trafiła na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej, co było również wielkim, acz przyjemnym zaskoczeniem dla Autora. Pokonkursowa wystawa prac na portret kota Cukierka, która stanowiła tło do spotkania z Autorem zachwyciła naszego Gościa (brawo autorzy prac plastycznych!) W spotkaniu, które odbyło się w dwóch grupach, uczestniczyli uczniowie klas I-III. Pan Waldemar opowiadał dzieciom, skąd pomysł na napisanie pierwszej książki o kocie Cukierku, który naprawdę mieszka w jego domu. Czytał fragmenty swoich książek oraz udzielał szczegółowych odpowiedzi na szereg intrygujących pytań kierowanych do niego przez najmłodszych czytelników. Po spotkaniu zainteresowani mogli nabyć wymarzone książki z imienną dedykacją Autora. Mamy nadzieję, że osobisty kontakt z pisarzem będzie niezapomnianym przeżyciem i spowoduje, że nasi milusińscy będą chętniej i z wielką radością sięgać po książki.

Category: Działalność Biblioteki