27.10.2023 r. – Konkurs plastyczny na portret kota Cukierka

| 15 listopada 2023

W październiku odbył się w świetlicy konkurs plastyczny na portret kota Cukierka dla klas 1a, 2c i 4a. Poprzedziło go zapoznanie, a dla części dzieci przypomnienie, kto to taki kot Cukierek. Przeczytaliśmy kilka fragmentów książek opowiadających o jego przygodach.

W czasie pobytu w świetlicy dzieci z zapałem rysowały swoje wyobrażenie Cukierka. W konkursie wzięło udział dwudziestu ośmiu uczniów. Niektórzy wykonali kilka portretów.

Wszystkie prace zaprezentowano na wystawie w korytarzu szkolnym, by mogli je oglądać rodzice i inni uczniowie. Wystawa ta towarzyszyła spotkaniu z panem Waldemarem Cichoniem, autorem książek o Cukierku.

Bardzo trudne zadanie mieli członkowie jury, którzy wyłonili spośród prac najładniejsze, a byli to: pani dyrektor Angelika Mróz, pani bibliotekarz Anna Szczepaniak, pani Maryna Vasylieva , pani Marta Dudek i pani Lidia Zygmunt.

Nagrody przyznano w kategoriach wiekowych i tak: z klasy 1a miejsce I: Marek Madej, miejsce II: Victoriia Vichak, miejsce III Mateusz Wesołowski, wyróżnienie: Gabriela Szymańska i Jagoda Gajewska. Z klasy 2c miejsce I: Alicja Turska, II miejsce: Amelia Zając, II miejsce: Maja Żebracka i Natalia Lenik, wyróżnienie: Zofia Gaczoł i Artemii Tutko. Z klasy 4a I miejsce: Iga Walczuk, II miejsce: Wiktor Imiołek, III miejsce: Izabela Żelazny i Zuzanna Drobniak, wyróżnienie: Mateusz Zieliński i Jakub Górka.

Wszystkie dzieci nagrodzone zostały cukierkami i pochwałami, a laureaci otrzymali dodatkowo upominki.

Category: Świetlica

Comments are closed.