31.05.2023 r. – Klasa 2a, 2b – p. T. Kucala, p. E. Wazner – Wycieczka do Wioski Indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej

| 1 czerwca 2023

W dniu 31 maja 2023 r. klasy 2a i 2b pod opieką wychowawczyń udały się do Wioski Indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej.
Po przywitaniu się z wodzem podopieczni mogli zobaczyć, jak żyli Indianie. Zwiedzili indiańskie namioty – tipi, obejrzeli tradycyjne stroje indiańskie, instrumenty, różne sprzęty oraz broń jak np. łuki, słynne tomahawki, maczugi, a nawet broń palną. Ponadto na dzieci czekało wiele atrakcji w postaci gier i zabaw indiańskich. Sporo radości sprawił uczniom indiański tor przeszkód. Chętni mogli też pomalować twarz w indiańskie wzory i nauczyć się indiańskiego tańca. Dzieciaki wzięły też udział w warsztatach rękodzieła indiańskiego, kolorując drewniany szablon tipi oraz wykonując naszyjnik indiański z kolorowych koralików, które będą wspaniałymi pamiątkami.

To był niezwykły dzień, który bez wątpienia dostarczył wszystkim uczestnikom wiele emocji i wrażeń.

Category: Wydarzenia klasowe