8.12. i 11.12.2023 r. – Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej

| 11 grudnia 2023

W dniach 8 i 11  grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim uczniowie złożyli  przyrzeczenie, zobowiązując się do poszanowania książek, obejrzeli przedstawienie: „Kolorowy pociąg”, przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów z klas 6b i 3b. Nasi szkolni aktorzy wcielili się m.in. w  Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Jasia i Małgosię, wilka, Smerfetkę, Pszczółkę Maję, czarownicę, babę Jagę. Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń dostał kolorową zakładkę oraz książkę  Justyny Bednarek: ”Wnuczka antykwariusza” z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek. Książki te otrzymała nasza szkoła z Instytutu Książki w ramach kampanii  społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt  jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do książki została dołączona broszura :„Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów. Celem akcji jest rozbudzanie w dzieciach miłości do książek oraz zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”.

Category: Działalność Biblioteki, Imprezy i uroczystości szkolne