Zaproszenie do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie – Wielka Liga Czytelników: „Przygoda w Krainie Książek”

| 12 grudnia 2023

VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników: „Przygoda w Krainie Książek” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, to konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych organizowany w roku szkolnym 2023/2024.

Organizatorzy konkursu:  Stowarzyszenie „Wielka Liga”; Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach; Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach; Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach;  Szkoła Podstawowa nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach; Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Celem konkursu jest kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, promocja czytelnictwa, wzmacnianie wychowawczej roli rodziny oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury; upowszechnianie kanonu krajowej i światowej literatury młodzieżowej; kształtowanie właściwych postaw społecznych poprzez promowanie postawy zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie.

Konkurs organizowany  jest w trzech kategoriach wiekowych:

▪ klasy 1–3 szkół podstawowych

▪ klasy 4–6 szkół podstawowych

▪ klasy 7–8 szkół podstawowych

Tegoroczna edycja składa się z trzech etapów:

Etap pierwszy – szkolno/biblioteczny (trwa do 1 marca 2024 r.)

Etap drugi – test półfinałowy  (14 marca 2024 r.)

Etap trzeci – finał ogólnopolski  (9 maja 2024 r.)

Zainteresowanych zapraszam do biblioteki szkolnej, do działu ogłoszeń e-dziennika Librus lub odsyłam na stronę organizatora www.wielkaliga.pl

To już kolejna edycja konkursu, w której biorą udział uczniowie naszej szkoły. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych dzieci i ich Rodziców.  W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie zdobyli zaszczytne tytuły Mistrza Polski (uczniowie klas I-III) i I Wicemistrza Polski (uczniowie klas IV-VI).

Zachęcam gorąco wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu.

Category: Działalność Biblioteki, Konkursy humanistyczne

Comments are closed.