27-05-2017 r. – Międzyszkolny Konkurs Historyczny – „Tadeusz Kościuszko i Jan Henryk Dąbrowski – pierwsi żołnierze niepodległej Polski”

| 29 maja 2017

Sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się udział w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym – „Tadeusz Kościuszko i Jan Henryk  Dąbrowski – pierwsi żołnierze niepodległej Polski”. Patronat nad konkursem objął Kurator Oświaty. Konkurs odbył się 24 maja 2017 r. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 162 w Krakowie. Tematyka dotyczyła działalności dwóch wspomnianych, wybitnych postaci historycznych na tle wydarzeń epoki, w której żyli. W konkursie wzięli udział przedstawiciele 22 krakowskich szkół podstawowych. Po raz pierwszy uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania korzystając z technologii informatycznej zaznaczając odpowiedzi w komputerze. Liczył się również czas odpowiedzi. Pierwsze miejsce i zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 5 b Milena Lewandowska, drugie miejsce zajął Krzysztof Jagoda uczeń klasy 6a, a  piąte – Henryk Kosała z klasy 6a. Cenne nagrody książkowe i dyplomy zostały wręczone podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 162 w dniu  27 maja 2017 roku. Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka historii – Jadwiga Krochmal. Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Jadwiga Krochmal

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/nBuoqMWCYffT4xDz6